افزودن دسته ها و زیردسته ها به پیوند یکتا در وردپرس

پیوند یکتا یک عنصر مهم در وبسایت شما می باشد. که نشانگر هر پست است. و به کاربران این اجازه را میدهد. که از طریق این پیوند های یکتا به پست ها و مقاله های منتشر شده برروی سایت شما دسترسی پیدا کنند. حال اگر این پیوند های یکتا معنا دار باشند. و شامل دسته ها و زیر دسته های مطالب باشند علاوه بر موتور های جست و جو به کاربران نیز کمک می کنند تا بتوانند قبل از ورود به یک مطلب یک ذهنیت در مورد مطلبی که قرار است. به آن منتقل شوند داشته باشند و بدانند که در چه موضوعی است.

wpcaturls

اضافه کردن دسته ها به پیوند یکتا می تواند به کاربر پسندی لینک ها کمک کند:

وردپرس در بطن خود دو نوع دسته بندی برای مطالب را در نظر گرفته است. یکی برچسب ها و دیگری دسته ها. دسته ها برای طبقه بندی کلی تر مطالب ایجاد شده است. که می تواند شامل چندین زیردسته شود.

در حالت پیشفرض در وردپرس پیوند های یکتا شامل دسته ها و زیر دسته ها نمیشوند. بعضی سایت ها در پیوند های یکتای خود از دسته ها و زیر دسته ها استفاده می کنند. به طور مثال در لینک زیر

http://example.com/news/national/article-title-here/

کلمه news دسته اصلی مطلب مورد نظر و national زیر دسته این مطلب می باشد که در پیوند یکتای مورد نظر آورده شده است.

اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها می تواند به کاربر پسند شدن پیوند های یکتای شما بی انجامد چرا که با اضافه کردن این دسته ها کاربر قبل از ورود به مطلب به موضوع کلی مطلب پی میبرد به عنوان مثال در لینکی که بالا مثال زدیم کاربر می تواند قبل از لود صفحه متوجه شود که مطلبی که قصد دیدن آن را دارد یک خبر در موضوع ملی می باشد.

اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها همچنین می تواند در سئو سایت شما تاثیر گذار باشد چرا که با این کار کلمات کلیدی بیشتری به پیوند یکتای شما اضافه خواهد شد.

حالا که فواید و دلایل اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها رو بررسی کردیم. میرسیم به آموزش اضافه کردن این دو به پیوند یکتا در وردپرس

اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها به پیوند یکتا در وردپرس:

در مرحله اول لازم است که شما به صفحه تنظیمات >> پیوند های یکتا بروید. سپس مانند تصویر زیر باید گزینه ساختار دلخواه را انتخاب کنید:

wpcaturlssett

سپس شما باید عبارت زیر را در فیلد روبروی این گزینه وارد کنید.

/%category%/%postname%/

فراموش نکنید که بعد از اعمال کردن این تغییرات حتما برروی گزینه ذخیره ی تغییرات کلیک کنید.

تمام کاری که باید برای اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها به پیوند یکتا در وردپرس انجام میدادید همین بود. شما می توانید با ویرایش کردن یک مطلب مشاهده کنید که از این پس در پیوند یکتای مطالب دسته ها و زیر دسته ها نیز قرار داده شده اند.

استفاده از چند دسته و زیر دسته به صورت همزمان:

شاید برای شما سوال باشد که اگر ما چند دسته یا زیر دسته انتخاب کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

خوب در این جور مواقع وردپرس یکی از دسته های اصلی و یکی از زیر دسته ها رو فقط در پیوند یکتا قرار میده. و در صورتی که شما زیر دسته ای انتخاب نکرده باشید فقط دسته اصلی را به پیوند یکتا اضافه می کند.

روند کار به این صورت است که هر دسته و یا زیر دسته ای که از نظر الفبایی بالاتر باشد در پیوند یکتا قرار میگیرد. به طور مثال اگر شما در یک مطلب دو دسته اصلی با نام های آموزش و وردپرس را انتخاب کنید. فقط دسته آموزش در لینک شما قرار خواهد گرفت.

اما در صورتی که شما دسته اصلی را آموزش وارد کنید و وردپرس را به عنوان زیر دسته هردوی این عبارات در پیوند یکتای شما به نمایش در خواهد آمد. و نتیجه نهایی به صورت زیر خواهد بود.

http://example.com/آموزش/وردپرس/عنوان_مطلب

در صورتی که شما یک زیر دسته انتخاب کنید و دسته اصلی را انتخاب نکنید وردپرس به صورت اتومات دسته اصلی را نیز به پیوند یکتای شما اضافه می کند.

سناریوی دیگری که ممکن است رخ دهد این است که شما یک دسته اصلی یک زیر دسته و یک زیر-زیردسته استفاده کنید.در این صورت وردپرس هر سه این عبارات را در پیوند یکتا قرار میدهد.

خوب این مقاله هم که در مورد اضافه کردن دسته ها و زیر دسته ها به پیوند یکتای وردپرس بود هم به پایان رسید. و ما امیدواریم که برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشه.

Share:
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز