بعضی از قالب های وردپرس مانند قالب divi از قابلیت چندین بک گراند برای هدر سایت پشتیبانی می کنند.استفاده از تصاویر تصادفی زیبا برای بک گراند هدر سایت وردپرس شما بسیار جذاب است و جهت بهبود زیبایی سایت شما بسیار موثر است.در این مطلب شما رو با نحوه اضافه کردن چند تصویر برای بک گراند هدر سایت وردپرس آشنا می کنیم.با مارکیو همراه باشید.

اضافه کردن تصاویر تصادفی برای هدر سایت وردپرس

در این مطلب ما به شما دو روش جهت اضافه کردن تصاویر رندوم به هدر سایت آموزش میدیم

  1. روش پیش فرض وردپرس
  2. استفاده از افزونه

روش اضافه کردن تصاویر تصادفی به هدر سایت به صورت پیش فرض

اغلب قالب های وردپرس از ویژگی هدر تصادفی پشتیبانی می کنند و برای استفاده از این تنظیم باید به بخش نمایش/سفارشی سازی مراجعه کنید.

تصاویر تصادفی برای هدر سایت

روی گزینه Header Media کلیک کنید و به بخش تنظیمات وارد شوید.

تصاویر تصادفی برای هدر سایت

در این بخش می تونید تعداد زیادی تصویر برای بک گراند هدر سایت تون اضافه کنید و در آخر هم گزینه Randomize uploaded headers برای تصادفی نشان دادن تصاویر بزنید.

تصاویر تصادفی برای هدر سایت

حالا تغییرات را ذخیره کنید و از نمایش تصادفی تصاویر سایت تون لذت ببرید.

نمایش تصاویر تصادفی هدر سایت با استفاده از افزونه

در این روش و زمانی که قالب سایت شما از حالت پیش فرض پشتیبانی نمی کند می تونید از افزونه Unique Headers استفاده کنید.ابتدا این افزونه رو نصب و فعالسازی کنید و سپس شما می تونید در قسمت ویرایش یا افزودن نوشته یک بخش جدید به نام Custom header رو مشاهده کنید.

تصاویر تصادفی برای هدر سایت

این تنظیم علاوه بر قسمت نوشته ها در بخش برگه ها و حتی دسته بندی ها و برچسب ها نیز وجود دارد و شما می تونید برای هر قسمت مورد نظرتون مثلا برای هر دسته بندی یک تصویر مخصوص انتخاب کنید.

تصاویر تصادفی برای هدر سایت

با استفاده از این افزونه می تونید برای هر دسته بندی یا هر مطلب یک تصویر متفاوت برای بک گراند هدر سایت تون انتخاب کنید که این کار باعث زیبایی خاصی خواهد شد.

امیدوارم از این مطلب استفاده برده باشید.

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.