شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد. کنترل پنل سایت شما اصطلاحا بالا نمی‌آید یا با خطا مواجه می‌شوید. این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. نصب افزونه، تغییرات در قالب وردپرس، اضافه کردن کد خاص و… می‌توانند دلایل به وجود آمدن این مشکل باشند.

خب در بیشتر موارد اگر مشکل از قالب وردپرس باشد، به صورت خودکار قالب پیش‌فرض جایگزین می‌شود. اما شاید شما دوست ندارید قالب پیش‌فرض وردپرس استفاده شود. دوست دارید تا زمان حل مشکل قالبی دیگر که قبلا نصب کرده‌اید را فعال کنید. اما به کنترل پنل دسترسی ندارید!

روشی که در این مطلب معرفی می‌کنیم به شما کمک می‌کند از طریق دیتابیس یا همان phpmyadmin هاست وردپرس خود هر قالبی را که دوست دارید بر روی سایت خود فعال کنید.

خب برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس phpmyadmin را باز کنید.از سمت چپ دیتابیس مربوط به سایت خود را انتخاب کنید و سپس وارد بخش SQL شوید.با استفاده از کوئری زیر نام پوسته پیشفرض نمایش داده می‌شود.

SELECT *
FROM wp_options
WHERE option_name = 'template'
OR option_name = 'stylesheet'
OR option_name = 'current_theme';

اگر به کد بالا دقت کنید ما با استفاده از دستور Select نام قالب پیش‌فرض را بر اساس سه متغیری که نوشته‌ایم دریافت می‌کنیم. این بدین معناست که نام قالب پیشفرض در سه متغیر ذخیره شده است. پس برای تغییر قالب پیش‌فرض باید مقدار این سه متغیر را تغییر داد.

با استفاده از دستور زیر این کار را انجام می‌دهیم.

UPDATE wp_options SET option_value = 'MyTheme' WHERE option_name = 'template';
UPDATE wp_options SET option_value = 'MyTheme' WHERE option_name = 'stylesheet';
UPDATE wp_options SET option_value = 'MyTheme' WHERE option_name = 'current_theme';

کافیست به جای MyTheme نام قالب وردپرس مورد نظر خود را وارد کنید و کوئری را اجرا کنید.

اکنون پوسته وردپرس مورد نظر شما فعال شده است.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.