همانطور که می دانید سئو یه مقوله بسیار مهم در سایت ها می اشد و از سال های قبل تا امروز تاکید بسیار زیادی روی سئو سایت حرفه ای شده است و همینطور از دلایل موفقیت بسیار از وبسایت ها اهمیت کار زیاد روی سئو می باشد.بنابراین بهتر است همیشه مقالات جدید سئو و مخصوصا الگوریتم های جدید گوگل را مطالعه کنید تا با نکات جدید جهت سئو سایت بیشتر آشنا شوید.

۷ نکته مهم سئو که سال ۲۰۱۷ را تحت سلطه داشتند

7 نکته مهم سئو که سال 2020 را تحت سلطه داشتند

اما چه نکات و اصولی در سئو بسیار حائز اهمیت بوده اند و باعث ارتقا و بهبود رتبه سایت ها در گوگل شده اند؟!در ادامه با هم ۷ نکته مهم سئو را بررسی می کنیم.

۱٫برای اولین بار سئو موبایل از سئو دکستاپ مهمتر شد

در ماه نوامبر گوگل در یک بیانیه اعلام کرد که ایندکس مطالب موبایل در اولویت قرار دارد که نشان از اهمیت محتوای موبایل بیشتر از دکستاپ دارد.همانطور که در نتایج اخیر گوگل مشخص شده است که جستجو کاربران توسط موبایل بسیار بیشتر از جستجو توسط سیستم های دکستاپ شده است.بنابراین پیشنهاد می شود که روی حالت موبایل با همان رسپانسیو بودن قالب سایت خود تمرکز بیشتری داشته باشید و بخش موبایل سایت خود را بهبود دهید.

۲٫جستجوی صوتی و اینترنت اشیا همچنان به جلو می روند

آیا شما اسپیکر هوشمند دارید؟!اگر ندارید پس مطمئنا از دنیای تکنولوژی خیلی عقب هستید.اخیرا آمازون اعلام کرد که بیش از ۱۵ میلیون دستگاه اسپیکر هوشمند به فروش رسانده است و در این میان می توان به گوگل هوم،هوم پاد،سیری و کورتانا اشاره کرد.این مسئله یعنی سوال و جواب به صورت صوتی کم کم در بین مردم در حال پیشرفت می باشد و حتی جستجوی گوگل به صورت صوتی نیز محبوبیت خاصی پیدا کرده است و در آینده همه سایت ها به سرچ صوتی مجهز خواهند شد و بهتر است سایت شما نیز از این قابلیت بهره مند شود.

https://markio.ir/voice-search/

۳٫حداقل تغییرات الگوریتم تاثیرگذار بود

معمولا انتظار داریم تعداد زیادی تغییرات در الگوریتم های گوگل رخ دهد حتی اگر این تغییرات به صورت رسمی اعلام نشوند.این سال در این الگو عجیب و غریب بود. در ماه فوریه یک بروزرسانی نامعلوم انجام شد که نتیجه آن دوره قابل توجهی از نوسانات رتبه بود و در ماه مارس یک بروزرسانی ناموفق به نام “Fred” وجود داشت که رتبه بندی را حتی بیشتر تکان داد.اما هیچ یک از این بروزرسانی ها باعث تغییرات عمده استرتژیک نشد و خیلی مورد بحث قرار نگرفت.در حال حاضر، گوگل بیشتر الگوریتم خود را به عنوان آن حفظ کرده است و بروز رسانی های آن به طور منظم در حال گسترش است.

۴٫ما یک افزایش چشمگیر در سوالات مرتبط در نتایج جستجو دیدیم

همانطور که حتما دیده اید در هنگام سرچ گوگل با بخشی به نام دیگران جستجو می کنند یا نتایج مشابه دیدید که این مسئله باعث کاهش زمان رسیدن به نتیجه کاربر می شود و همچنین باعث افزایش سرعت سرچ کاربران در گوگل می شود.

۵٫جستجو کلمات در حال تکامل و تمرکز با ماهیت محتوای سایت است

همانطور که قبلا هم اشاره کردم یکی از اصول مهم در سئو محتوای قوی می باشد و در سئو علاوه بر تمرکز روی کلمات کلیدی مهم باید ابتدا یک محتوا قوی تولید شود که در آن از کلمات کلیدی مهم و مرتبط استفاده شود.الگوریتم های کیفیت تولید محتوای گوگل فقط کافی است تا منظور و هدف محتوای شما را بفهمند و دیگر نیازی به مطالب بسیار طولانی نیست.

۶٫شیوع اخبار جعلی منجر به تغییرات اساسی در محتوا شد

یکی از مشکلات اساسی که از سال ۲۰۱۶ به وجود آمد انتشار مطالب کذب و بیهوده و اخبار دروغین بود که این کار باعث نارضایتی بسیاری در بین کاربران اینترنت داشت و حتی شرکت های بزرگ دست به کار شدند تا جلوی این مسئله مهم را بگیرند و گوگل نیز برای جلوگیری از این کار برای مطالب با کیفیت پایین و بدون منبع موثق برنامه خاصی در نظر گرفت تا مطالب با کیفیت در جایگاه بالاتری قرار بگیرند و همین قضیه باعث شد نویسندگان و کارشناسان تولید محتوا در نوشتن مطلب و محتوا دقت بیشتری داشته باشند.

۷٫گوگل همچنان سلطه خود را ادامه می دهد

اگر چند سال پیش از من سوال میشد که آیا گوگل سلطه افزایش ترافیک سایت ها را دارد درجواب می گفتم احتمالا همینطور است و در آن زمان من و خیلی از متخصصین سئو انتظار داشتیم رقبای گوگل مثل بینگ و یاهو و … و حتی شبکه های اجتماعی بزرگ مثل فیسبوک بتوانند با گوگل رقابت کنند ولی اینطور نشد و امروز باید به جرات اعلام کنم که گوگل در حال پادشاهی در زمینه جستجو و بزرگترین منبع ورود ترافیک به سایت ها می باشد.

بنابراین با توجه به توضیحات و ۷ نکته سئو که گفته شد باید سایت خود را با الگوریتم های گوگل سازگار کنید و سئو سایت خود را به نحو احسن بهبود دهید.

امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید.موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.