هر وبمستری که دارای سایت وردپرسی مثل سایت شخصی،نمونه کار،فروشگاهی و … هستش مسلما به دنبال جذب ترافیک بیشتر برای سایتش است.طبیعتا اصلی ترین راه جذب ترافیک و بازدید بیشتر برای سایت ورودی از موتور های جستجو مثل گوگل و بینگ هستش و این اتفاق زمانی رخ میده که سئو سایت شما قوی باشد.در این مقاله ما شما رو با نکات و استراتژی های مهم سئو وردپرس آشنا خواهیم کرد.با مارکیو همراه باشید.

محتوا پادشاه سئو وردپرس است

محتوای قوی برای سایت

اگر سایت شما دارای محتوای مناسب و قوی نباشد مطمئن باشید هیچوقت نمی توانید بازدید و ترافیک بالایی در سایت خود جذب کنید چرا که یکی از اصول مهم سئو داشتن محتوای قوی و از همه مهمتر یکتا است.سعی کنید محتوا سایت شما بروز بوده و از جایی کپی نشده باشد.

نکاتی برای نوشتن یک محتوای خوب و قوی :

  • هرگونه محتوای بصری مانند تصاویر،اینفوگرافیک،ویدئو و … برای خواننده جذاب است.
  • موقعیت خود را مشخص کنید و محتوای معتبر برای جایگاه سایت خود بنویسید.
  • موتور های جستجو نظرات و فیدبک های کاربران سایت شما را نیز بررسی میکند پس با کاربران سایت خود در ارتباط باشید.
  • برای نوشتن یک محتوای قوی نیاز کاربران سایت خود را بشناسید و به خواسته های آنها گوش کنید و سپس محتوا را بنویسید.
  • محتواها و مطالب قبلی سایت خود را بررسی کنید و به طور منظم با لینک های جدید بروزرسانی کنید.
  • سعی کنید در هر محتوا به مطالب دیگر سایت خود لینک دهی انجام دهید.
  • از ارسال مطلب مهمان در سایت خود استفاده کنید

از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنید

زمانی که شما یک محتوای قوی برای مطلب خود می نویسید در آخر لازم است کلمات کلیدی مربوط به محتوا را به مطلب اضافه کنید.کلمات کلیدی مهمترین بخش محتوا و رابط محتوا به موتور های جستجو هستند پس بهتر است زمان زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی مهم مطلب خود بگذارید.

کلمات کلیدی

حضور شبکه های اجتماعی

سومین استراتژی در سئو وردپرس استفاده از شبکه های اجتماعی در سایت خود می باشد.امروزه بسیار سخت هستش که حضور شبکه های اجتماعی در وبسایت ها رو نادیده گرفت چرا که اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی یا همان لینک بیلدینگ باعث بهبود و ارتقا سئو سایت شما خواهد شد.

اشتراک گذاری مطالب در شبکه اجتماعی

https://markio.ir/%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/

بهینه سازی نسخه موبایل وبسایت

امروزه استفاده از دستگاه های موبایل و تبلت بین مردم بسیار زیاد شده و این مورد در زمینه اینترنت بسیار چشم نواز است.در جشنواره Cyber Monday آمریکا طی آماری که گرفته شد فقط ۶٫۵۹ میلیار دلار فروش محصولات از طریق موبایل توسط مردم انجام شد که این آمار فوق العاده نشان از استفاده بیش از پیش مردم از موبایل در اینترنت می باشد.

بنابراین بهینه سازی سایت شما برای نمایش صحیح در موبایل بسیار ضروری است و سعی کنید قالب سایت شما رسپانسیو یا واکنش گرا باشد تا در تمامی دستگاه های موبایل و تبلت نیز به طور کامل و صحیح و استاندارد نمایش داده شود.ضمنا می تونید از افزونه های ساخت نسخه موبایل وردپرس نیز استفاده کنید.

https://markio.ir/wptouch-plugin/

برای بررسی و تست وضعیت نمایش سایت شما در نسخه موبایل می تونید از این لینک Google Mobile Friendly Test نیز استفاده کنید.

سئو محلی

یکی دیگر از مهمترین ملاک های سئو وردپرس بررسی سایت های مشابه و به قول معروف سایت های همسایه خود می باشد.سعی کنید از نتایج سایت های محلی و مرتبط با سایت خود آگاه باشید.با استفاده از Google Trends می تونید براحتی سایت های محلی و اطراف خودتون رو بررسی کنید و ببینید در چه کلماتی نتایج بیشتری خواهند داشت.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.