رفع مشکل تداخل جی کوئری ها را در وردپرس

شاید شما نیز پس از نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس با مشکل تداخل جی کوئری وردپرس روبرو شده باشید در این حالت وقتی به سایت مراجعه می کنید می بینید که برخی از بخشهای قالب که توسط جی کوئری راه اندازی شده اند مانند اسلایدر ، تب ، افکتهای جی کوئری قالب وردپرس و … کار نمی کنند و باعث بهم ریختن قالب می شوند

مهم ترین دلیل مشکل تداخل جی کوئری در قالب وردپرس در نحوه فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس می باشد برای جلوگیری از تداخل جی کوئری باید کتابخانه jquery به درستی فراخوانی شود در واقع در هنگام طراحی قالب وردپرس کدنویس فایل اصلی منابع جی کوئری را به اشتباه فراخوانی کرده طوریکه افزونه هایی که از جی کوئری استفاده می کنند کتابخانه را در فایلهای منبع قالب شناسایی نکرده در نتیجه دوباره آنرا لود می کنند و به دلیل وجود دو کتابخانه جی کوئری در کدهای قالب تداخل جی کوئری در وردپرس روی می دهد برای حل همیشگی این مشکل با مارکیو همراه باشید.

چگونه مشکل تداخل جی کوئری ها را در وردپرس را برطرف کنیم؟!

کد نحوه صحیح فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس

جهت رفع این مشکل باید کاری کنیم تا افزونه نیز بتوانند کتابخانه جی کوئری قالب وردپرس را شناسایی کنند تا دیگر مشکل تداخل جی کوئری پیش نیاید جهت معرفی بخشی به وردپرس با استفاده از قالب باید از فایل فانکشن functions.php قالب استفاده کنیم، قبل از ویرایش این فایل نسخه پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید پشتیبان را جایگزین کنید سپس کدهای زیر را در آن کپی کنید.

<?php
wp_deregister_script('jquery');
wp_register_script('jquery', 'http://ronakweb.com/wp-content/themes/ronakweb-v2/jquery-latest.js', false, '1.11.1');
wp_enqueue_script('jquery'); 
?>

در خط سوم آدرس فایل کتابخانه جی کوئری قالب وردپرس تان را قرار دهید برای فراخوانی کتابخانه جی کوئری در قالب وردپرس از کد زیر بعد از تابع wp_head استفاده کنید. با این روش سایر بخشهای وردپرس نیز از فایل اصلی جی کوئری تعریف شده توسط کد بالا استفاده می کنند و دیگر هیچ وقت کتابخانه جی کوئری دو بار لود نمی شود تا باعث بروز تداخل شود.

<?php wp_enqueue_script("jquery"); ?>

همیشه از نسخه بروز کتابخانه جی کوئری استفاده کنید تا مشکلی از بابت خطاهای jquery مربوط به بروز نبودن آن نداشته باشید. برای فراخوانی کتابخانه جی کوئری وردپرس می توانید از فایل اصلی و بروز آن در سایت Jquery.com استفاده کنید.

موفق باشید

Share:
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز