چرا باید از وردپرس استفاده کنیم ؟

چرا-باید-از-وردپرس-استفاده-کنیم-؟

برخی از تازه کارها سوالهایی از این قبیل دارند: چرا ما باید از وردپرس استفاده کنیم؟ چرا نباید از دیگر سیتم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، دروپال ، فلت پرس و … استفاده کنیم؟ در این مقاله کوتاه به دلایلی پرداختیم که شما را با محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا یعنی وردپرس آشنا تر میکند.

چرا باید از وردپرس استفاده کنیم ؟

چرا باید از وردپرس استفاده کنیم ؟

علاقه مندان به یادگیری گاهی اوقات وردپرس را با یک پلتفرم مدیریت وبلاگ اشتباه میگیرند که البته در سالهای گذشته، زمانی که وردپرس به این حجم از پیشرفت و توسعه نرسیده بود، همان استفاده مذکور را داشت.

وردپرس در سال ۲۰۰۳ شکل گرفت و از ان پس به سرعت بعنوان یک سیستم مدیریت محتوای همه کاره توسعه پیدا کرد.

این در حالیست که هنوز شما میتوانید از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت وبلاگ خودتان استفاده کنید ( که وردپرس چیزی فراتر از اینهاست ) و همچنین میتوانید از آن برای ایجاد یک وبسایت کاملا کاربردی استفاده کنید.

مهمترین بخش در وردپرس، آسانی و انعطاف کافی برای انجام هر کاری ست. این مهمترین دلیل برای رشد و محبوبیت وردپرس است. بررسی های اخیر نشان میدهد که حدود  ۲۳ درصد از تمامی سایت های موجود در اینترنت از وردپرس استفاده میکنند که این درصد در هر لحظه در حال افزایش است.

حال به بررسی چند ویژگی مهم در وردپرس میپردازیم.

ورد پرس یک نرم افزار رایگان است

یعنی شما میتوانید وردپرس را رایگان دانلود، نصب و از ان استفاده کنید. شما میتوانید از آن برای ایجاد هر نوع سایتی استفاده کنید. همچنین وردپرس یک برنامه ی متن باز است، یعنی شما میتوانید به منبع کدهای ان دسترسی داشته و انها را ببینید، اصلاح کنید و یاد بگیرید.در حال حاظر ۲۶۰۰ قالب وردپرس و ۳۱۰۰۰ افزونه رایگان وجود دارد که شما میتوانید آنها را دانلود و از آنها بهره مند شوید.

در ضمن برای نصب وردپرس به عنوان سیتم مدیریت محتوای سایت خود، شما به یک دامنه و یک هاست نیاز دارید.

راحتی در یادگیری وردپرس

وردپرس توسط میلیون ها کاربر استفاده میشود که دلیل محبوبیت آن راحتی در نصب و استفاده از آن است. راحتی و لذت بخش بودن فعالیت در محیط این برنامه هر لحظه بر شمار طرفداران ان افزوده است.

توسعه آسان و نامحدود وردپرس توسط قالب ها و پلاگین ها

بیشتر کسانی که از وردپرس استفاده میکنند هیچ یک نه طراح سایت و نه یک برنامه نویس هستند و نه دانشی ازین کار دارند و این یعنی راحتی در کار با وردپرس.

همچنین وردپرس دارای بیشمار قالب های رایگان تجاری، شخصی، فروشگاهی و… است که به شما امکان میدهد سایت خود را آنگونه که دوست دارید توسعه دهید. همچنین امکان تغییر و شخصی سازی در تمامی این قالب ها فراهم شده است.

مدیریت آسان وردپرس

برنامه ایی که شما به آسانی با چند کلیک ساده آن را آپدیت میکنید، پلاگین های خود را نصب میکنید، برنامه ایی که دارای تنظیمات ساده برای مدیریت است آیا کار با آن آسان نیست؟

امنیت بالای وردپرس

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد وردپرس میان کاربران اینترنتی، نبود امنیت در این سیستم مدیریتی میتواند در فضای ناامن مجازی بسیار خطرناک باشد.این درحالیست که وردپررس از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و از این حیث نیز بر دیگر سیستم ها برتری دارد.

امکان استفاده از انواع فایل های مدیا

وردپرس شما را محدود به نوشتن چند تکه متن نمیکند. این سیستم مدیریت به شما امکان استفاده از انواع ویدئوها، عکس ها و فایل های صوتی را میدهد.

هدف وردپرس

وردپرس، محبوبترین سیستم مدیریت محتوا در اینترنت بدنبال رضایت کاربران از نحوه ی شخصی سازی سایت ها ی خود و راحتی و آسانی این کار توسط وردپرس است.

توصیه به کاربران علاقه مند

با نصب و استفاده از وردپرس به عنوان سیستم مدیریت سایت خود و همراهی با گروه مکانیک وردپرس هوشمندانه یاد بگیرید و مدیریت کنید.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Share:
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.

Leave a پاسخ

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

خدمات سئو و پشتیبانی سایت

پکیج کامل آموزش طراحی قالب وردپرس

پکیج کامل آموزش کدنویسی و طراحی قالب وردپرس

دوره جامع آموزش سئو سایت

دوره آموزش حرفه ای سئو سایت

دوره کامل آموزش گوگل ادز

دوره حرفه ای آموزش گوگل ادوردز