پوسته (Theme) یا همان قالب وردپرس به مجموعه ای از قالب ها و استایل هایی گفته می شود که برای تعریف ظاهر و نحوه نمایش سایت ساخته شده توسط وردپرس, مورد استفاده قرار می گیرند.

پوسته و یا قالب وردپرس چیست؟

پوسته و یا قالب وردپرس چیست؟

از طریق بخش نمایش در ناحیه مدیریت وردپرس می توان قالب ها را مدیریت, تغییر, حذف یا اضافه کرد. قالب های رایگان و تجاری متعددی برای وردپرس موجود است. یکی از بزرگترین مرجع های قالب رایگان برای وردپرس سایت WordPress.org می باشد.بزودی تیم مکانیک وردپرس قالب های رایگان و تجاری را برای زبان فارسی آماده و منتشر می کند.

هر کدام از پوسته ها دارای طراحی, لایه بندی و ویژگی های متفاوتی هستند. یک کاربر وردپرسی می تواند با توجه به سلایق و نیاز هایش یکی از این پوسته ها را انتخاب نماید. تعدادی زیادی از پوسته های وردپرس نیز برای هدفی خاص طراحی و ساخته می شوند.

امکانات قالب و پوسته وردپرس

پوسته های وردپرس را می توان با استفاده از افزونه وردپرس یا قرار دادن کد هایی در فایل functions.php تغییر داد.

همچنین تغییرات در قالب ها را نیز می توان با استفاده از قالب های فرزند (child theme) در قالب اصلی اعمال کرد. پوسته ها به جز تصاویر و جاوا اسکریپت ها عموما از سه بخش تشکیل می شوند. این سه بخش یکی فایل style.css, دیگری فایل های پوسته وردپرس و در آخر فایل اختیاری functions.php می باشند که اجازه تغییر در پوسته را به کاربران می دهند. هر قالب باید یک فایل منحصر به فرد style.css داشته باشد.

این به آن معنی نیست که نمی توان از استایل های مشابه برای قالب ها استفاده کرد, بلکه به این معنی می باشد که اطلاعاتی که در اول فایل style.css یک قالب قرار می گیرد نباید شبیه به اطلاعات موجود در قالبی دیگر باشد. همچنین اگر پوسته, پوسته فرزند نباشد نیز باید حداقل یک فایل index.php برای مدیریت نحوه نمایش محتوا داشته باشد.

با تیم طراحی مکانیک وردپرس همراه باشید تا هوشمندانه یاد بگیرید و مدیریت کنید.

کلیه حقوق محصولات و محتوای این سایت متعلق به مکانیک وردپرس میباشد و هر گونه کپی برداری از محتوا پیگرد قانونی دارد . توسعه و پشتیبانی کمک وردپرس

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.