در این مطلب برای شما همراهان همیشگی مارکیو پنج روش مفید و پرکاربرد برای افزایش تعداد کاربران سایت را تهییه کرده ایم.

۱درج مطالب پرمحتوا و مفید

 در اغلب موارد، موفقیت شما در بازاریابی، وابستگی شدید به محتوای پست شما دارد. اگر محتوای پست در سایت، موثر و مفید باشد واقعا موارد دیگر بی معنی هستند. یک پست با گرامر و صدای درست و موثر توسط گوگل، رنکینگ بالاتری ایجاد می کند تا یک پست سردرگم و بی معنی که هدف کار را به درستی نشان نمی دهد. اگر شما در نوشتن یک متن خوب در وب سایت متمرکز شوید شانس خیلی بهتری برای خواندن پست تان ایجاد می کنید و در نتیجه امکان افزایش تعداد کاربران در سایت را بالا می برید.

۲-ایجاد لینکهای با کیفیت برای پست تان
بعد از اینکه پست هایی را در سایت قرار دادید، پست های با کیفیت را در ارتباط با تاپیک های متن خود جستجو کنید و با آنها لینک کنید. اغلب افراد قبول دارند که این مرحله، ارزش بیشماری به پست شما می افزاید و می تواند علاقه مندی بیشتری برای خواننده، ایجاد کند. نوشتن مقالات توسط افراد فعال سبب افزایش اعتبار یک سایت می شود. این در واقع ارزش و اعتباری است که در یک دوره زمانی برای خود بدست می آورید و از طرفی در بهینه سازی وبسایت نیز نقش خوبی را رقم میزنید.

۳-انتخاب رسانه های اجتماعی مناسب

وسوسه انگیز است که مایلید محتوای سایتتان در معرض دید شبکه های اجتماعی مناسبی قرار گیرد. در هر حال این کار ساده است. روی چند مورد رسانه ای متمرکز شوید و برای قرار دادن پست هایتان با هر کدام هماهنگی به عمل آورید. اگر شما سایتتان از دیدگاههای منحصر به فرد و جالبی برخوردار نیست، نیازی نیست در Pinteres و یا Instagram قرار گیرد.
حتی شاید بخواهید یک تصویر را برای نمایش، دقایقی در اینستاگرام بگذارید. شاید این تصویر به علت غیر اورجینال بودنش خیلی در سایت یا وبلاگ تان، بازخورد خوبی برای مخاطبان نداشته باشد. درباره چنین موردی ناراحت نباشید وروی آنچه که درفرایند کاری تان موثر است و باعث قوی تر شدن ماهیت تکاملی سایت می شود، تمرکز کنید تا افزایش تعداد کاربران در سایت را ایجاد کنید.

۴- محتوای خود را تجزیه و تحلیل کنید!

کانالهای درستی را برای سایتتان شناسایی کنید. خیلی مهم است که در هر کانالی در زمانهای مناسبی، پست بگذارید و رفتار و واکنش مخاطبان خود را از خواندن محتوای پست تان بفهمید.

۵-لینک های سالم را به اشتراک بگذارید!

یکی از راحت ترین اتفاقاتی که می تواند باعث تخریب رشد شما و مانع افزایش تعداد کاربران در سایت شود خراب شدن تصویر و لینکی است که شما به همراه مطلب در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر به اشتراک می گذارید. پس سعی کنید از تصاویر و لینک های اصلی و خوب در اشتراک گذاری ها استفاده کنید و ترجیحا از حالت اتوماتیک استفاده نکنید.

با این چند روشی که گفته شد می توانید کاربران بیشتری را جذب کنید و سایت خود را گسترش دهید.

موفق باشید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.