در این نوشته از آموزش وردپرس، به شما عزیزان نحوه ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی را نشان خواهیم داد. روش های مختلفی برای انجام این کار یعنی فعال کردن امکان ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی وجود دارد.

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

هرچند عموما فرم های ثبت نام در سایت های مختلف، تنها چند مورد اطلاعات ساده را از کاربران درخواست میکنند و پر کردن آنها بسیار آسان است ولی خیلی از اوقات شاید برای خودتان هم پیش آمده باشد که علیرغم اینکه مایلید در سایتی ثبت نام کنید ولی اصلا تمایلی به پر کردن همین چند مورد ساده هم برای ثبت نام در آن سایت ندارید.

چقدر پیش آمده که در چنین شرایطی به سادگی سایت را ببندید و به سراغ کار دیگری بروید؟ چیزی که میدانیم این است که ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی میتواند نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به اعضای سایت را بالا برده و از تعداد افرادی که به علت عدم تمایل جهت ورود اطلاعات در پروسه ثبت نام، از انجام این کار صرف نظر میکنند را به شکل چشمگیری کاهش دهد.

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

طبعا شما هم اگر مشاهده کنید که سایتی به شما اجازه میدهد که با یکی از اکانت های اجتماعی خود، مثل گوگل، فیسبوک یا توییتر وارد حساب کاربری خود شوید، بجای وارد کردن مجدد اطلاعات شخصی تان در آن سایت یا تلاش برای به خاطر سپردن یک نام کاربری و رمز عبور جدید، ترجیح میدهید که این گزینه را جهت بهره گیری از امکانات سایت مورد نظر انتخاب کنید.

بنابراین فعال کردن امکان ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی، امکانی است که میتواند به افزایش اعضای سایت شما کمک کرده و در نهایت منجر به پیشرفت سایت شما شود.

البته بدیهی است که بعضی شرایط، مثلا در ووکامرس، پس از ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی، لازم است که اطلاعاتی همچون آدرس یا شماره تلفن و موارد از این دست نیز به صورت جداگانه به شما ارائه شود اما به هر شکل فعال کردن چنین امکانی، کاربران را یک قدم به هدف دلخواه شما نزدیک تر کرده و مراحلی که لازم است از طرف آن ها طی شود را بسیار ساده تر میکند.

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

در مقاله ی امروز، مکانیک وردپرس تصمیم دارد که تعدادی از افزونه هایی را که برای اضافه کردن امکان ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی طراحی شده اند، به شما معرفی کند.

در هر مورد توضیحات مختصری را نیز در رابطه با هر افزونه به شما ارائه میکنیم تا شاید بتوانیم به شما در انتخاب بین این افزونه های متنوع، کمک مختصری کرده باشیم.

اما در پایان این شما هستید که میتوانید بر اساس نیازهای سایت و سلایق خود و همچنین با استناد به امکانات هر افزونه، افزونه ای که مطابقت بیشتری با نیازهای شما داشته باشد را برای استفاده در سایت خود برگزینید. از شما دعوت میکنیم که با ما همراه شوید.

ورود و ثبت نام با شبکه های اجتماعی در وردپرس

در ادامه تعدادی از افزونه هایی که با استفاده از آنها میتوانید امکان لاگین به حساب کاربری وردپرس با حساب های شبکه های اجتماعی را فعال کنید، به شما معرفی خواهیم کرد.

فهرستی که در ادامه آمده است است را بر اساس تعداد نصب های فعال افزونه ها مرتب کرده ایم. به نحوی که اولین افزونه دارای بیشترین تعداد نصب فعال و آخرین افزونه دارای کمترین تعداد نصب های فعال در سایت های کاربران وردپرسی است.

البته لازم به ذکر است که داشتن تعداد نصب های فعال بیشتر، الزاما به مفهوم برتری یک افزونه نسبت به سایر افزونه های موجود در این گروه نیست.

افزونه وردپرس WordPress Social Login

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

این افزونه وردپرس با میسر کردن امکان ورود و ثبت نام کاربران با شبکه های اجتماعی، آنها را از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در فرم های ثبت نام بی نیاز میکند.

در این افزونه امکان درون ریزی کاربران از لیست تماس های سرویس دهندگانی از جمله گوگل، فیسبوک، ویندوز لایو و لینکدین برای شما میسر میشود و با استفاده از آن میتوانید قوانین و محدودیت های دلخواه خود را نیز برای کاربران ثبت نامی از طریق شبکه های اجتماعی مشخص کنید.

سفارشی سازی و یکپارچه کردن این افزونه وردپرس با انواع قالب های وردپرس به آسانی و طریق ابزارک مخصوص آن صورت میگیرد. تعداد سرویس دهندگانی که در این افزونه قابل استفاده هستند بسیار گسترده بوده و علاوه بر شبکه های اجتماعی شامل پلتفرم های میکروبلاگینگ، شبکه های حرفه ای، رسانه ها، شبکه های بازی و برنامه نویسان و شبکه های اشتراک تصاویر نیز میشود.

این پلاگین وردپرس کامل رایگان بوده و امکان استفاده از آن به صورت کاملا white label (بدون نمایش برند طراح افزونه) برای کاربران میسر است. افزونه wordpress social login در حال حاضر از کاربران خود در مخزن افزونه های وردپرس میانگین امتیاز ۴ ستاره را دریافت نموده است.

افزونه ورود وردپرس Super Socilizer

این پلاگین وردپرس میتواند چندین کار را برای شما به صورت همزمان انجام دهد. با استفاده از این افزونه میتوانید امکان ورود با شبکه های اجتماعی، امکان استفاده از کامنت های شبکه های اجتماعی و امکان اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی را به صورت یکجا در اختیار داشته باشید. (برای استفاده از دیدگاه های فیسبوک نیاز به نصب افزونه fancy Facebook comments به صورت جداگانه خواهد بود)

این افزونه حدودا ۱۰۰ شبکه اجتماعی را پشتیبانی کرده و میتواند تعداد اشتراک گذاری مطالب را در شبکه های فیسبوک، لینکدین، توییتر، بافر، ردیت، پینترست، استامبل آپان و … را به نمایش بگذارد. آیکن های این افزونه قابل سفارشی سازی بوده و امکان استفاده از لینک کوتاه مطالب جهت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نیز در آن میسر است.

super socializer میتواند اطلاعات کاربران را از شبکه اجتماعی مورد استفاده ی آن ها با پروفایل وردپرسشان همگام سازی کند و همچنین از تصویر آواتار آنها نیز در سایت بهره بگیرد. البته امکانات این افزونه بسیار گسترده تر از موارد مختصری است که در اینجا به آنها اشاره شد. ولی به هر صورت اگر مایلید با یک تیر، چند نشان بزنید، این افزونه میتواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

این افزونه در حال حاضر در مخزن وردپرس ۵ ستاره ی کامل را از کاربران خود دریافت نموده است.

افزونه وردپرس Social Login By Claude Schlesser

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

افزونه وردپرس Social Login که ما در بالا نام آن را با نام طراحش همراه کرده ایم که آن را با نام افزونه ی بعدی در همین لیست اشتباه نگیرید (چون هر دو همنام هستند!) افزونه ای حرفه ای، رایگان و جمع و جور است.

این افزونه بیش از ۳۰ شبکه اجتماعی را تحت پوشش قرار داده و امکان ورود، ثبت نام و درج دیدگاه در سایت شما را با استفاده از حساب های شبکه های اجتماعی برای کاربران فراهم میکند.

این افزونه به طور کامل قابل سفارشی سازی بوده و بخش های متنوع آن به دلخواه شما قابل فعال/غیرفعال کردن هستند. مثلا میتوانید تعیین کنید که امکان ورود با شبکه های اجتماعی در چه بخش های در سایت به نمایش در بیاید.

برخی از این بخش ها شامل صفحه ورود، صفحه ثبت نام، در سایدبار و در بخش دیدگاه ها هستند و البته امکان بهره گیری از امکانات این افزونه با استفاده از کدهای کوتاه (shortcode ها یا کد میانبر) نیز برای کاربران میسر است. این افزونه امتیاز ۴ از ۵ ستاره را در مخزن وردپرس از کاربران خود دریافت کرده است.

افزونه ورود وردپرس Social Login By miniOrange

ورود به وردپرس با شبکه های اجتماعی

در مورد این افزونه نکته ی مهمی وجود دارد که لازم است در ابتدا به آن اشاره کنیم. این افزونه هرچند دارای امکانات متنوع و جالبی است اما مهمترین امکانات آن از جمله امکان ثبت نام با شبکه های اجتماعی، تنها به صورت دوره ی آزمایشی ۳۰ روزه در اختیار کاربران قرار میگیرد و پس از اتمام این دوره، جهت ادامه ی استفاده از این امکانات لازم است که آن را به نسخه پریمیوم ارتقا دهید. در غیر این صورت دسترسی شما به این امکانات قطع خواهد شد.

تنظیم و راه اندازی این افزونه به آسانی صورت گرفته و با استفاده از آن میتوانید به سرعت امکان ورود و ثبت نام با شبکه های اجتماعی را در سایت وردپرسی خود فعال نمایید. این افزونه در دسته افزونه هایی قرار میگیرد که علاوه بر اضافه کردن امکان ورود با شبکه های اجتماعی، امکان اشتراک گذاری مطالب شما در شبکه های اجتماعی را نیز برای کاربران فراهم مینماید.

در بخش تنظیمات، این افزونه به شما اجازه میدهد که بدون نیاز به سفارشی سازی استایل ها و css سایت خود، دیزاینی را برای نمایش در سایت برگزینید که با طراحی سایت و سلیقه ی شما، تناسب بیشتری داشته باشد.

با استفاده از این افزونه میتوانید آیکن های ورود با شبکه های اجتماعی را به انواع بخش های سایت از جمله صفحه ورود، صفحه ثبت نام، بخش دیدگاه ها و سایدبار سایت اضافه کنید. همچنین امکان بهره گیری از ابزارک ها و کد کوتاه ویژه ی این افزونه نیز برای شما میسر خواهد بود.

امیدوارم نکات ذکر شده در این نوشته از آموزش وردپرس برای شما عزیزان مفید و کاربردی باشد.

موفق و پاینده باشید…

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.