همانطور که اطلاع دارید و در پنل مدیریت سایتتان می بینید وردپرس نسخه ۴٫۵ منتشر شده. شما می توانید از طریق پنل مدیریت سایت خود وردپرس ۴٫۵ را دریافت کنید یا وردپرس خود را به نسخه ۴٫۵ آپدیت بفرمایید. اما وردپرس ۴٫۵ چه امکاناتی دارد؟

در وردپرس برای لینک کردن یک کلمه باید کلمه را انتخاب کرده و روی دکمه درج لینک کلیک می کردیم اما حالا با کلید های ترکیبی ctrl+k می توانید به راحتی متن دلخواه خود را به هر آدرسی لینک کنید. با کلیک روی دکمه تنظیمات هم می توانید تنظیمات لینک را تغییر دهید.

قابلیت تغییر لوگوی ورود به وردپرس ( البته در قالب پیشفرض وردپرس)

حالا در نسخه ۴٫۵ وردپرس قالب های پیشفرض وردپرس می توانند لوگوی ورود به مدیریت وردپرس را هم تغییر دهند. این قابلیت در قالب وردپرس ۲۰۱۵ وقالب وردپرس ۲۰۱۶ موجود هست در بخش سفارشی سازی. اگر از قالبی جز این قالب ها استفاده می کنید که یقینا اینچنین هست از آموزش تغییر لوگوی ورود به مدیریت وردپرس استفاده کنید.

پیش نمایش قالب ها در بخش سفارشی سازی بصورت رسپانسیو

حالا می توانید در بخش سفارشی سازی قالب سایتتان ، علاوه بر پیش نمایش آنلاین سایتتان در پی سی ، پیش نمایش آنلاین آنرا در موبایل و تبلت هم مشاهده کنید.

نمایش کد در متن مطالب سایت

می توانید برای نمایش شورت کد ها بدون اجرای آنها در نوشته، آنها را بصورت ‘<code>’ بنویسید تا کد به کاربران سایت شما نمایش داده شود.

سایر ویژگی ها :

  • بهتر شدن سرعت رفرش کردن بخش سفارشی سازی و پیش نمایش آنلاین
  • تغییر سایز تصاویر با ۵۰ درصد سرعت بیشتر
  • آپدیت کتابخانه های جی کوئری
  • قالب های embed بهتر
  • افزایش کیفیت لود اسکریپت های هدر و فوتر وردپرس

در حال حاضر نسخه وردپرس فارسی ۴٫۵ منتشر نشده است ولی شما می توانید نسخه اصلی وردپرس رو در سایت تون نصب و یا از پنل سایت تون بروزرسانی کنید

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.