وردپرس یک cms بسیار قدرتمند برای ایجاد انواع سایت است که به خاطر امکانات گسترده ای که دارد، محبوبیت فراوانی بین همه ی کاربران پیدا کرده است. وردپرس نیاز بسیاری از افراد را برای طراحی یک سایت بسیار زیبا و قدرتمند برطرف میکند و باعث شده است کاربران با هزینه ی پایین بتوانند یک سایت پیشرفته داشته باشند. از طراحی یک سایت وبلاگ شخصی ساده گرفته تا یک پورتال فروشگاهی و شرکتی پیشرفته!

۱- سایت های وردپرسی جهان، در هر روز ۳ میلیون پست جدید ارسال میکنند

بله! تعداد بسیار زیادی وبمستر وجود دارند که باعث شده اند در هر روز بیش از ۳ میلیون پست جدید توسط وردپرس ارسال شود. که قطعا بسیاری از این مقالات بسیار کاربردی و مفید هستند. البته این آمار مربوط به سال ۲۰۱۴ است و فقط پست های سایت هایی که در سابدومین wordpress.com هستند و یا سایت هایی که پلاگین jetpack را نصب کرده اند، محاسبه شده است و نه کل سایت های وردپرس!

سایت هایی که در سابدومین wordpress.com هستند و همچنین سایت هایی که پلاگین jetpack را نصب کرده اند، اطلاعات را به سرور وردپرس ارسال میکنند و تعداد پست ها قابل شمارش است (پلاگین jetpack به صورت مستقیم به سایت wordpress.com متصل است). اما آمار مربوط به سایر سایت ها محاسبه نشده است!

بنابراین تعداد واقعی پست های ارسالی بسیار بیشتر است.

۲- در هر ماه ۱۹۷۰۰ میلیارد بازدید از صفحات سایت های وردپرسی صورت میگیرد

با توجه به تعداد زیاد سایت های وردپرسی، باید توقع بازدید بسیار بالایی رو هم از این سایت ها داشته باشیم!

۳- یش از ۷٫۵ میلیون نظر در ماه برای سایت های وردپرسی ارسال میشود

کاربران دوست دارند با صاحب سایت در ارتباط باشند و اغلب این کار را با نظر گذاشتن انجام میدهند. و همین باعث ثبت بیش از ۷٫۵ میلیون نظر در ماه در سایت های وردپرسی شده است.

البته این آمار مربوط به نظرات واقعی میباشد! ربات های زیادی هم هستند که نظرات spam ارسال میکنند که توسط پلاگین akismet شناسایی میشوند. اگر این نظرات رو هم حساب میکنیم آمار ما ۲۴ برابر میشود یعنی ۱۸۰ میلیون نظر در ماه !

۴- هر ماه بیش از ۴۲ میلیون بار کلمات متبط با wordpress جستجو میشود

کاربران هر ماه بیش از ۴۲ میلیون بار کلمات مرتبط با وردپرس مثل قالب وردپرس، پلاگین وردپرس و … را در موتورهای جستجو، جستجو میکنند.

۵- کمپانی پشت سایت wordpress.com بیش از ۲۸۳ کارمند دارد

سایت wordpress.com یک بخش بسیار کوچک از بخش های اصلی وردپرس است که ۲۸۳ نفر فقط برای اداره کردن همین سایت استخدام شده اند!

۶- وردپرس ۴٫۲ بیش از ۴۵ میلیون بار تا کنون دانلود شده است

با وجود کاربران مشتاق وردپرس، انتظار تعداد دانلود بالایی را هم باید داشت. در هر ثانیه حدود ۱۰۰۰ بار وردپرس دانلود میشود!

برای مشاهده آمار دقیق تعداد دانلود وردپرس، به شمارنده دانلود وردپرس مراجعه کنید.

۷- فقط ۳۴% از سایت های وردپرسی آپدیت هستند

با وجود اینکه همیشه به کاربران توصیه میکنیم که حتما وردپرس خود را به آخرین نسخه آپدیت کنند، باز هم افرادی هستند که این کار را انجام نمیدهند. طبق مار فقط ۳۴% از سایت های وردپرس، از آخرین نسخه وردپرس استفاده میکنند و آپدیت شده اند!

۸- وردپرس در بیش از ۵۱ زبان زنده دنیا آماده دانلود است

وردپرس یک سیستم رایگان و همگانی است. ما همیشه تلاش میکنیم که افراد بیشتری بتوانند از وردپرس استفاده کنند و تا کنون برای ۵۱ زبان زنده ی دنیا، وردپرس را بومی سازی کرده ایم!

۹- بیش از ۴۴۰۰۰ پلاگین آماده برای وردپرس

پلاگین ها ابزارهای بسیار مفیدی هستند که کاربرد خاص دارند و کمبودهای سایت ما را برطرف میکنند. همه ی ما از پلاگین وردپرس استفاده کرده ایم و با کاربرد آنها آشنا هستیم.

در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰۰ پلاگین رایگان و ۴۰۰۰ پلاگین تجاری برای وردپرس آماده است که میتوانید از آنها استفاده کنید.

۱۰- پلاگین akismet در صدر تعداد دانلود

پلاگین akismet یک پلاگین رایگان برای تشخیص نظرات اسپم است که تا کنون بیش از ۳۴۰۰۰۰۰۰ (۳۴ میلیون) بار دانلود شده است! که نشان از محبوبیت و کاربرد آن دارد.

محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.