بک لینک هرمی یکی از روش های بسیار قدرتمند در لینک بیلدینگ است. بک لینک هرمی به عنوان بک لینک PBN کلاه خاکستری شناخته می شود. با توجه به الگوریتم های جدید گوگل تاثیرات بک لینک نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است. برای همین باید به فکر ساخت بک لینک قدرتمند باشید.

ولی با توجه به اینکه اثرات بک لینک (backlink) در سئو کمتر شده است اما هنوز هم بک لینک یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت است. به این نکته توجه کنید که شما بدون ساخت بک لینک نمی‌توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. اما برای اینکه بتوانید بک لینک های بسیار قدرتمندی بسازید حتماً باید از استراتژی هایی مثل بک لینک هرمی استفاده کنید.

خیلی از افراد فکر می‌کنند که باید بابت خرید پکیج بک لینک هرمی هزینه‌های زیادی به سایت های فروش بک لینک بدهند در صورتی که اصلا اینطور نیست! با توجه به روشی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد می توانید بک لینک های هرمی بسیار قدرتمندی بسازید بدون اینکه هیچ خطری داشته باشد.

اگر اصولی تمام نکات گفته شده در این مقاله را رعایت کنید و بک لینک های هرمی با کیفیت برای سایت تان بسازید میتوانید در بیشتر کلمات کلیدی سایت تان به صفحه اول گوگل و یا حتی رتبه های اول گوگل برسید. فقط از شما می‌خواهم تمام نکات گفته شده در این مقاله را به صورت کاملا عملی پیاده سازی کنید .

با استفاده از این روشی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد توانستیم روی کلمات بسیار کلیدی سخت به نتایج اول گوگل و یا حتی تا رتبه اول گوگل هم برسیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا شما را با نحوه ساخت بک لینک هرمی آشنا کنیم.

بک لینک هرمی چیست؟

بک لینک هرمی چیست؟

بک لینک هرمی یکی از روش های کلاه خاکستری لینک بیلدینگ است که با استفاده از این روش می توانید بک لینک های بسیار قدرتمندی بسازید.

منظور از بک لینک هرمی همان بک لینک چند مرحله‌ای است. به طور کلی برای ساخت بک لینک هرمی شما در مرحله اول شروع به ساخت بک لینک برای سایت تان می کنید. بعد از چند وقت که لینک ها ثبت شدند برای بک لینک هایی که ساخته اید شروع به لینک سازی می کنید. این کار باعث می شود که قدرت بک لینک هایی که ساخته اید بیشتر شود و تاثیر لینک ها چندین و چند برابر می شود.

اما برای اینکه بتوانید بک لینک های هرمی بسیار قدرتمندی بسازید باید حتماً یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه به صورت کامل شما را با این نکات آشنا کردیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله رسیدن به صفحه اول گوگ با ۵ نکته مهم را مطالعه کنید

چرا باید بک لینک هرمی بسازیم؟

چرا باید بک لینک هرمی بسازیم؟

همانطور که میدانید با توجه به الگوریتم های جدید گوگل اثرات بک لینک نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است. برای همین اگر بخواهید بک لینک های بسیار قدرتمند تری نسبت به رقبا بسازید باید از روش‌های جدید و قدرتمند استفاده کنید.

با استفاده از ساخت بک لینک هرمی شانس بهتری برای دیده شدن در نتایج اول گوگل دارید. شاید فکر کنید روش بک لینک هرمی یک روش بسیار خطرناک در لینک سازی است! البته درست است! اگر اصولی برای سایتتان شروع به ساخت بک لینک هرمی نکنید ممکن است گوگل متوجه شود و سایت تان را پنالتی کند. وقتی سایت آن پنالتی شود ممکن است برای صفحه ای که بک لینک هرمی ساختید کلا از نتایج گوگل حذف شوید.

البته اصلا جای نگرانی نیست چون در ادامه نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد که حتماً باید رعایت کنید و با رعایت کردن نکات گوگل اصلا متوجه نمی‌شود که شما دارید از این روش برای ساخت بک لینک استفاده می کنید.

نکات مهم قبل از لینک سازی هرمی

نکات مهم قبل از ساخت بک لینک هرمی

البته قبل از اینکه شروع به ساخت بک لینک هرمی کنید باید یک سری اصول را رعایت کنید.

۱- قبل از شروع ساخت بک لینک هرمی ، حتماً به درستی بهترین کلمات کلیدی را برای سایتتان انتخاب کنید. انتخاب کلمات کلیدی موضوع بسیار مهمی است که اگر به درستی نتوانید کلمات کلیدی سایت تان را انتخاب کنید نمی‌توانید در نتایج اول گوگل دیده شوید. برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی شما باید کامل بررسی کنید و ببینید که مخاطبان و کاربران تان در حوزه کاری تان چه کلماتی را جستجو می کنند. به این نکته توجه کنید که به هیچ عنوان در اوایل راه به سراغ کلمات کلیدی سخت نروید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد انجام می دهند این است که بعد از اینکه سایت شان را ساختند به سراغ کلمات کلیدی سخت میرود. اگر شما هم جزو این افراد هستید سخت در اشتباهید! در اولین قدم شما باید روی کلمات کلیدی خیلی راحت و راحت کار کنید، بعد از اینکه روی کلمات کلیدی خیلی راحت و راحت به گرفتید روی کلمات کلیدی متوسط کار کنید، بعد از اینکه روی کلمات کلیدی متوسط رتبه گرفتید روی کلمات کلیدی سخت کار کنید.

برای انتخاب کلمات کلیدی راه و روش های زیادی وجود دارد. می توانید از ابزارهای مثل keyword planner , kwfinder و…استفاده کنید. البته اگر کار با این ابزارها را نمیدانید برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی می‌توانید از از گوگل هم استفاده کنید.

برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی توسط گوگل طبق تصویر زیر باید اصلی ترین کلمه کلیدی تان را جستجو کنید. در انتهای صفحه گوگل به شما یک سری کلمات کلیدی پیشنهاد می کند، که کلماتی که گوگل به شما پیشنهاد می کند می‌تواند بهترین کلمات کلیدی برای سایتتان باشد.به عنوان مثال در تصویر زیر من کلمه کلیدی ” کسب درآمد اینترنتی ” را در گوگل جستجو کردم و در انتهای صفحه گوگل به معنی کلمات کلیدی پیشنهاد می‌کند. که این کلمات کلیدی بهترین کلمات کلیدی در حوزه کسب درآمد اینترنتی است.

۲- قبل از شروع به لینک سازی هرمی حتماً محتوایی که تولید می کنید باید یک محتوای سئو شده و با کیفیت باشد. همانطور که میدانید مهمترین و اصلی ترین فاکتور در سئو (SEO) و بهینه سازی سایت تولید محتوای هدفمند و جامع است. حتما سعی کنید محتوایی که تولید می کنید یک محتوای کامل و جامع باشد . به این نکته توجه کنید هر چقدر هم برای سایتتان بک لینک هرمی بسازید، اگر محتوای تان بی کیفیت باشد اصل نمی‌توانید به نتایج اول گوگل برسید.

باید محتوای که تولید میکنید محتوای کامل تر و جامع تر نسبت به محتوا رقیبانتان باشد. قبل از تولید محتوا حتماً محتوای رقیبانتان را به صورت کامل بررسی کنید و ببینید که محتوای شما تمام موضوعاتی که رقیبانتان در مورد آنها در محتوای شان صحبت کردن را در برگرفته است. سعی کنید در محتوای تان تمام اصول سئو داخلی رعایت شده باشد. هدف اصلی شما از تولید محتوا فقط و فقط باید رفع نیاز مخاطبان و کاربران تان باشد. طوری که وقتی کسی وارد سایت تان شد و مقاله تان را خواند نیازش برطرف شود.

نکات مهم بعد در لینک سازی هرمی

نکات مهم بعد از بک لینک هرمی

بعد از این که شروع به ساخت بک لینک هرمی کردید برای اینکه بتواند بک لینک های فوق العاده قدرتمند بسازید باید یکسری نکات را رعایت کنید که در ادامه به صورت کامل نکاتی را که باید رعایت کنید به شما آموزش داده ایم.

  1.  باید به صورت کاملا طبیعی شروع به ساخت بک لینک کنید. برای اینکه گوگل متوجه نشود خودتان در حال ساخت بک لینک هستید باید کاملاً طبیعی عمل کنید.
  2. برای سایتتان فقط بک لینک های follow نسازید. برای طبیعی سازی لینک هایی که می سازید علاوه بر اینکه لینک های follow میسازید باید لینک های nofollow هم بسازید.
  3.  در لینک سازی هرمی فقط از یک روش برای ساخت بک لینک استفاده نکنید. به عنوان مثال علاوه بر اینکه در سایت های وبلاگدهی برای سایت تان شروع به لینک سازی می کنید حتماً از روش هایی مثل ساخت بک لینک پروفایلی و… استفاده کنید.
  4.  حتماً با انکر تکست های مختلفی برای سایتتان شروع به لینک سازی کنید.
  5. بعد از اینکه لایه‌های اولتان را ساختید بعد از چند روز یا نهایتا یک هفته به سراغ لایه‌های اول تان بروید و برای آنها شروع به لینک سازی کنید. تا گوگل متوجه نشود.
  6. حتماً برای صفحه ای که در حال ساخت بک لینک هرمی برای آن هستید آن صفحه را بروزرسانی کنید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت بک لینک هرمی

آموزش مرحله به مرحله ساخت بک لینک هرمی

به زبان خیلی ساده برای ساخت بک لینک هرمی در اولین مرحله باید یک سری سایت هایی که دارای اعتبار بسیار بالایی هستند و spam score پایینی دارند را پیدا کنید. برای پیدا کردن منابع لینک زیر می توانید با یک جستجوی خیلی ساده سایتهای زیادی که اجازه ساخت بک لینک در آنها را میدهند پیدا کنید.

بهترین سایت ها برای لینک سازی هرمی یا چند مرحله ای سیستم های وبلاگدهی، انجمن ها و سایت های پروفایلی هستند.

بعد از اینکه این سایتها را پیدا کردید به صورت کاملاً طبیعی شروع کنید برای سایتتان بک لینک بسازید. مثلاً شما به مدت یک هفته شروع می‌کنید فقط برای سایتتان بک لینک می سازید. حالا فرض کنید که این یک هفته ۵۰ تا بک لینک با کیفیت ساخته اید.

بعد از اینکه برای سایتتان شروع به ساخت بک لینک کردید ، حالا نوبت به این می‌رسد که قدرت بک لینک هایی که ساخته اید را بالا ببرید. حالا شروع کنید و در سیستم های وبلاگدهی و سایت هایی که از قبل پیدا کرده اید برای لایه های اولتان که همان ۵۰ تا تست بک لینک با کیفیت است شروع اولین سازی کنید.

هرچقدر برای بک لینک هایی که قبلاً ساخته‌اید بکلیک جدید بسازید باعث می شود قدرت بک لینک های لایه اول تان بیشتر شود( منظور از سایت های لایه اول، سایت هایی هستند که مستقیم به سایتتان لینک دادند، و منظور از سایت های لایه دوم، سایت هایی هستند که به سایت‌های لایه اول لینک دادند و باعث افزایش قدرت بک لینک های لایه اول تا می شود).

بعد از اینکه برای سایتهای لایه اول تان شروع به لینک سازی کردید می توانید با استفاده از ربات هایی مثل مانی ربات برای لایه های دوم سایت تان شروع به لینک سازی کنید. با این کار شما قدرت لایه‌های دوم تان را بسیار زیاد می کنید. و با زیاد شدن قدرت لایه های دوم تان، قدرت لایه‌های اول تان زیاد می شود و در نهایت بک لینک هایی که برای سایتتان ساخته اید بسیار قدرتمند تر میشوند . دقیقاً تصویر زیر نمونه ای از یک بک لینک هرمی است.

۰۰

قدرتمندترین روش ساخت بک لینک چیست؟

با توجه به الگوریتم های جدید گوگل ساخت بک لینک به روش های قدیمی چندان اثرگذار نخواهد بود. برای همین اگر بخواهید بک لینک های بسیار قدرتمند تری بسازید باید از متدها و روش های قدرتمند استفاده کنید. ساخت بک لینک هرمی یا همان pbn کلاه خاکستری می تواند بهترین گزینه برای ساخت بک لینک باشد. اگر می خواهید بک لینک های بسیار قدرتمند تری بسازید ما به شما توصیه می کنیم از این روش استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که حتماً بک لینک های کاملا طبیعی بسازیم گوگل متوجه نشود خودتان در حال ساخت بک لینک هستید.

چطور بک لینک هرمی بسازیم؟

در روش ساخت بک لینک هرمی شما در اولین قدم برای سایت تان شروع به ساخت بک لینک می کنید. در قدم دوم شروع به ساخت بک لینک برای لینک های لایه اول میکنید. این کار باعث می شود به مرور زمان قدرت بک لینک هایی که برای سایتتان ساختید بیشتر شود. هر چقدر قدرت بک لینک ها بیشتر شود شانس شما برای رسیدن به نتایج اول گوگل بیشتر است.

چقدر طول میکشه به رتبه اول گوگل برسیم؟

به این نکته توجه کنید که رسیدن به رتبه اول گوگل به سایت تان بستگی دارد. شما باید نسبت به سایت هایی که در نتایج اول گوگل قرار دارند بهتر باشید. باید سعی کنید علاوه بر نحوه لینک سازی که باعث می‌شود بک لینک های قدرتمندتری بسازید باید محتوای تان با کیفیت تر و جامع تر از محتوای رقیبانتان باشد. به این نکته توجه کنید که فقط با ساخت بک لینک نمی‌توانید به نتایج اول گوگل مخصوصاً رتبه یک گوگل برسید. باید محتوای بنویسید که اول از همه کامل تر و جامع تر از محتوای رقیبانتان باشد و دوم اینکه تمام فاکتورهای سئو محتوا در آن رعایت شده باشد بعد از این مرحله شما باید شروع به ساخت بک لینک از نوع بک لینک هرمی کنید.

جمع بندی

همانطور که میدانید اثرات بک لینک نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است. برای این که بتوانید بک لینک های با کیفیت و قدرتمندی برای سایت تان بسازید د از روش‌های حرفه‌ای مثل بک لینک هرمی و یا بک لینک PBN استفاده کنید. فقط در هنگام ساخت بک لینک هرمی به این نکته توجه کنید که حتما محتوایی که تولید می کنید باید محتوای با کیفیت و کاربر پسند باشد. اگر محتوای که تولید می کنید کامل تر و جامع تر از محتوای رقیبانتان باشد و تمام اصول سئو داخلی را در آن رعایت کرده باشید و بک لینک های هرمی قدرتمندی بسازید قطعاً می توانید به نتایج اول گوگل همچنین رتبه یک گوگل برسید. اگر به فکر رسیدن به رتبه اول گوگل هستید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و از این روش قدرتمند برای ساخت بک لینک سایت تان استفاده کنید.

منبع
محمد جواد کوشکی
خودمو یک متخصص نمی دونم چون هر روز دارم چیز های جدیدی در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد می گیرم.