با عرض سلام و خسته نباشید،خدمت کاربران همیشگی تالاروردپرس، امروز قصد دارم تا یکی از افزونه های پرکاربرد برای سایت های وردپرس رو به شما معرفی کنم.با ما هراه باشید…

افزودن CSS و JS سفارشی به وردپرس

در این سری از آموزش، قصد دارم تا یک افزونه بسیار پر کاربرد و پیشرفته را به شما معرفی نمایم که این قابلیت را پیدا می کنید تا ظاهر سایت یا فقط قسمت پیشخوان وردپرستان را از طریق کد های css/java/html بدون نیاز به تغییرات در فایل های افزونه و قالب سایت خود، سفارش سازی و تولید کنید.

معرفی ویژگی این افزونه( Simple Custom CSS and JS )

خیالتان را در خصوص، کارکردن با این افزونه را راحت کنم؛ یک افزونه آسان و بدون نیاز به تنظیمات خاصی برای سایت های وردپرسی می باشد.در افزونه «Simple Custom CSS and JS» کاربر می تواند کدهای js و css سفارشی مورد نظر خود را وارد و ذخیره سازی کند، یکی از ویژگی های مهم و پرکاربرد افزونه این است که حتی با تغییر یا ویرایش قالب،تغییرات اضافه شده بر روی قالب و بخش پیشخوان وردپرس پیشین (قبلی)، پاک نمی شوند، تا اگر کاربر از تغییرات اعمال شده جدید راضی نباشد به همان بخش قبلی خود بازگردد.

مطمئنا تمام کسانی که با وردپرس آشنایی دارند می دانند که میتوان در همان فایل style.css قالب خود استایل جدید اضافه یا ویرایش نمود و تغییراتی در قالب انجام داد.اما مشکل در اینجاست که اگر قالب را آپدیت کنید مسلماً همه تغییراتی که ایجاد کرده بودید از بین خواهد رفت.

افزونه افزودن CSS و JS سفارشی به وردپرس با Simple

به همین خاطر بعد از نصب و راه اندازی این افزونه کار شما راحت تر و ساده تر می شود و استایل دهی جدیدی که به بخش ظاهری سایت و یا پنل مدیریت سایت خود داده اید برای همیشه باقی می ماند  و میتوانید در قالب های دیگر مورد نظر خود هم از آن بهره مند شوید.

  • ویرایشگر متن پیشرفته
  • نمایش کدهای inline در فایل های خروجی
  • نمایش کد در بخش هدر و فوتر
  • اضافه کردن CSS یا JS به ظاهر قالب یا پنل مدیریت وردپرس
  • اضافه کردن کد به قسمت هایی که می خواهید اضافه شود
  • ذخیره تغییرات داده شده حتی زمانی که قالب را تغییر دهید

آموزش کار با افزونه Simple Custom CSS and JS

در آغاز افزونه را نصب و راه اندازی کنید.(لینک دریافت در پایان مطلب قرار دارد).سپس بعد از فعال سازی، گزینه  custom css & jss به قسمت پیشخوان مدیریت وردپرس افزوده می شود. همه کدهای سفارشی که اضافه می کنید در بخش all cistome code به نمایش گزاشته می شود.در این صفحه سه تب وجود دارد که میتوان کدهای html و css و js را در تب های مورد دلخواه را اضافه کرد.

افزودن CSS و JS سفارشی به وردپرس

امیدوارم این مقاله برایتان کاربردی باشد.

عفیفه خدنگی