با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربران همیشگی تالاروردپرس،در این مقاله قصد داریم تا به آموزش افزایش سرعت لود سایت وردپرس توسط htaccess بپردازیم و امیدوارم کاربرد و لذت کافی را از این آموزش کسب کنید.یکی از روش هایی که از طریق آن می توان به افزایش سرعت لود در وب سایت های وردپرس پرداخت،این طور است که فایل های موجود در سایت را با انواع مختلف فرمت ها مانند:jpg,mp3.Auodi,mp4,video و…در مرورگر برای زمانی در حالت کش ذخیره کنیم تا با مراجعه بعدی خود به آن در سایت از طریق کش برای شما به نماش داده شوند.

در آموزش امروز می خواهم به معرفی قطعه کدی بپردازم که با جای دادن آن در فایل htaccess. این قابلیت را پیدا می کنید که فایلهای موجود در سایت را که با انواع فرمتهای تصویری، متنی، برنامه و… می باشند را برای زمانی معین که مورد نظرتان است کش کرد تا در مرورگر کاربر ذخیره سازی شود و در صورت مراجعه بعدی فایل های انتخابی شما که از قبل کش شده هستند از طریق مرورگر لود شوند.

افزایش سرعت لود سایت وردپرس از به وسیله htaccess.

افزایش سرعت لود سایت

برای آغاز کار،ابتدا وارد هاست وب سایت خود شوید و کد هایی را که در زیر قرار داده شده را در مکان مناسبی از فایل htaccess.سایت خود جای گذاری کنید.همچنین توجه داشته باشید که ای این فایل ممکن است در هاست شما مخفی سازی شده باشد و به نمایش در نیآید.برای به نمایش درآوردن آن گزینه Settings را انتخاب نموده و سپس در فایل منیجر هاست کلیک کرده و گزینه Show Hidden Files را فعال کرده و ذخیره سازی کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
# Browser Caching
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access ۱ year"
ExpiresByType image/jpeg "access ۱ year"
ExpiresByType image/gif "access ۱ year"
ExpiresByType image/png "access ۱ year"
ExpiresByType text/css "access ۱ month"
ExpiresByType application/pdf "access ۱ month"
ExpiresByType text/x-javascript "access ۱ month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access ۱ month"
ExpiresByType image/x-icon "access ۱ year"
ExpiresDefault "access ۲ days"
</IfModule>

همانطور که در کدهای بالا شاهد هستید برای هر نوع فرمت فایلی مدت زمانی معیین شده است که میتوانید به دلخواه خود آنها را تعیین کنید تا برای مدت زمان تعیین شده در حافظه کش مرورگر کاربر ذخیره شوند و وقتی کاربر مجددا به سایت مراجعه کرد به جای لود فایلها از ست سایت از طریق مرورگر بارگزاری شوند.

با استفاده از این راه که گفته شد فقط در بار اول فایلها از هاست لود میشوند و تا زمانی که کش مرورگر پاک نشده باشد از طریق مرورگر لود خواهند شد.

افزایش سرعت لود سایت

موفق باشید

منبع
عفیفه خدنگی