در این جلسه می خواهیم آموزش کم کردن حجم هاست که به وسیله افزونه wp ftp media library master مدیریت می شود.با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کاربران همیشگی تالاروردپرس،در این مقاله قصد داریم به«آپلود رسانه وردپرس بر روی ftp سرور دیگر» بپردازیم.در وب سایت سایت ساز رایگان وردپرس تمامی فایل های وردپرس فقط برروی یک هاست یا همان میزبانی وب ذخیره سازی می شود،همانند:cpanel و دایرکت ادمین مدیریت که به این شکل هستند.در آموزش های پیشین  اتصال وردپرس به هاست دانلود را به طور کلی توضیح دادیم.ولی در این مقاله قصد دارم افزونه پرکاربرد دیگری را معرفی کنم که شاید مورد استفاده شما قرار گیرد.

با کمک افزونه «wp ftp media library master» این قابلیت را پیدا می کنید که یکسری رسانه ها را در ftp سرور دیگری آپلود کرد تا حجم هاست اصلی کاهش پیدا کند.

آموزش کار با افزونه wp ftp media library master

درواقع یکی از خوبی های این افزونه،نداشتن تنظیمات خاصی برای اجرا آن است که کارکرد را برای کاربران آسان می سازد.برای شروع کار در آغاز این افزونه را در پایان مطلب دانلود و برروی وب سایت خود راه اندازی کنید،بعد از فعال شدن افزونه به دو روش میتوان تغییراتی در کدهای افزونه ابلاغ کرد.

در روش اول به پوشه public-html هاست خود بروید و در پوشه plugins/wp ftp media library master/ wp-ftp-media.php کد زیر را یافته و به جای hostname آدرس هاست خود، username نام کاربری هاست، password رمز عبور هاست، cdn آدرس cdn.mydomain.com را وارد نمایید.

در روش دوم در پنل پیشخوان وردپرس> افزونه ها> ویرایشگر> wp ftp media library master> wp-ftp-media.php تغییرات را ایجاد نمایید.

همچنین می‌توانید قبل از نصب افزونه، پس از دانلود، پوشه را اکسترکت کنید و فایل را تغییر داده سپس نصب کنید.

عفیفه خدنگی